ua ru

Сьогодні- 32-га річниця аварії на ЧАЕС

Сьогодні, 26 квітня, 32-га річниця найбільшої техногенної катастрофи за всю історію атомної енергетики – аварії на Чорнобильській АЕС. Страшна трагедія сколихнула світ у 1986 році, але наслідки вибуху відчутні й досі.
Найвідоміша техногенна катастрофа сучасності сталася в 1 год 23 хв за київським часом. Внаслідок вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС в атмосферу було викинуто колосальні обсяги радіоактивних речовин, що назавжди змінило життя мільйонів. Працівники електростанції та пожежники отримали смертельні дози радіації, а всього, за офіційними даними, трагедія забрала життя 600 тис. осіб. Наразі територія навколо ЧАЕС в Київській і Житомирській областях, до якої входять Прип’ять і Чорнобиль, вважається зоною відчуження.
У вересні 2003 року 26 квітня було оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Ліквідаторів, які проявили героїзм і безстрашність, традиційно вшановують у Чернігові. Сьогодні у місті відбудуться зібрання з нагоди 32-х роковин Чорнобильської катастрофи, а в Державному архіві області відкрилась виставка «Наш біль – Чорнобиль».