ua ru

Наслідки Чорнобиля

Який діагноз Чернігівській області поставили японці?
Несподівана допомога з іншого кінця планети прилетіла у більш ніж 10 сіл в Житомирській, Київській та Полтавській областях. Японський "Фонд безпеки харчування та життя", який очолює Ковака Джунічі, зацікавився регіонами, що постраждали від аварії на ЧАЕС. Його спеціалізація - протидія радіаційному зараженню продуктів харчування. Досвід японських спеціалістів вже став у нагоді після аварії на АЕС "Фукусіма-1", а тепер вони на благодійних засадах застосовують його в Україні.
Підозра одразу впала на їжу. Хоча земля у цих районах формально придатна для життя, але городина і лісові гриби та ягоди містять певну дозу радіоактивних елементів. Цю теорію підтвердили лабораторні досліди.
У боротьбі з радіонуклідами японські фахівці вирішили використати хімічні аналоги цезію і стронцію - калій та натрій.
Протягом майже 2 років родинам з контрольної групи безкоштовно надавали добрива - українського, до речі, виробництва. Довелося також переглянути раціон, виключити з нього гриби та лісові ягоди. Результати більш пізніх тестів красномовно свідчать про успіх експерименту - наприклад, у Піщаницькій школі з 28 учнів біль у ногах залишився лише в одного.
Ковако Джунічі та його команді вдалося допомогти навіть дітям з важкими вродженими захворюваннями. Звісно, сама лише здорова їжа - не панацея, але навіть невелике поліпшення стану дитини японці вважають перемогою. Не кажучи вже про батьків!
Весь "Японський проект" фінансується виключно за рахунок підписників журналу, який випускає Ковака Джунічі, а також волонтерських внесків. У зв'язку з цим охоплює він не так багато сімей і населених пунктів, як того хотілося б його засновнику. Тим більше, що після 5 років роботи проекту, інтерес до нього в Японії потроху знижується, і через це, на жаль, приїзду волонтерів до інших областей України - зокрема, на Чернігівщину, чекати не варто. Втім, тим селам, де Ковака-сан уже побував, він планує допомагати так довго, як тільки зможе.