ua ru

Профтехосвіта в Чернігові

Чи багато охочих її отримати?
У Чернігові діє 6 закладів професійно-технічної освіти. Проте, жодному з них не вдалося виконати план набору студентів до початку навчального року. У зв*язку з цим, набір продовжили до 1 жовтня. Про це, стало відомо під час засідання круглого столу з питань вивчення вимог роботодавців для підготовки кваліфікованих працівників.
Динаміка вступу випускників шкіл до професійно-технічних навчальних закладів показує негативну тенденцію. Вперше працівники закладів освіти і підприємці, які надають роботу випускникам, зібрались за круглим столом обговорити підготовку майбутніх висококваліфікованих спеціалістів. 5 вересня в Україні був ухвалений базовий закон про освіту, що передбачає дуальне навчання.
З 2016 року фінансування ПТУ здійснюється за рахунок міського бюджету. Витрати на їх утримання сягають 83 мільйони гривень, з яких субвенція лише 14млн. Підприємці запевняють, робочі місця є, але бажаючих працювати не вистачає.
Найбільш затребуваними професіями залишаються робітничі: кухарі, столяри, парукарі, водії тролейбусів і не тільки. Наразі навчальні заклади професійно-технічної освіти зазнають реформуваня як в області, так і в місті.
Професійно-технічіні навчальні заклади міста цьогоріч відкрили свої двері для 1086 першокурсників.