ua ru

Історичні паралелі Чернігова

Куточки міста у різні історичні періоди.
Виставка картин "Чернігів. Історичні паралелі", присвячена Дню міста, відкрилася у середу в залі обласної організації Національної спілки художників України. Як підказує її назва, представлені тут роботи зображають різні куточки Чернігова у різні історичні періоди. Найбільше уваги приділено, звісно, Валу, Десні та церквам, але є й винятки.
Основою для виставки стали естампи - фотографії старого Чернігова з міського історичного музею. Спочатку художники хотіли повністю повторити сюжети цих світлин, але, як виявилося, це неможливо - адже багатьох будівель та навіть вулиць давно не існує. Тому довелося просто зібрати тематичні картини та виставити їх найбільш ефектним способом.
Більшість представлених на виставці художників так давно живуть у Чернігові і так добре його знають, що можуть дозволити собі працювати не з натури, а по пам'яті (хоча роблять це рідко). І всі ці роки місто змінювалося на їхніх очах.
Виставка працюватиме щонайменше 3 тижні. Їй на зміну заплановано поставити експозицію, присвячену дерев'яній архітектурі Чернігова.