ua ru

Наставництво для дітей-сиріт

Чи запрацює проект на Чернігівщині?
За статистикою 90% випускників інтернатних закладів не пристосовані до подальшого дорослого життя. Нажаль, більшість таких дітей покидаючи стіни інтернатів у досить молодому віці, падають на дно соціуму і стають для нього загрозою. І все це тому, запевняють фахівці, що цим дітям не вистачало уваги від дорослих. Попередити ситуацію можна, саме з цією метою в Україні 5 жовтня 2016-го Президентом Петром Порошенком був підписаний Закон "про запровадження наставництва". Так, українці можуть на державному рівні допомагати вихованцям дитбудинків адаптуватися у дорослому житті. Перший крок до впровадження наставництва зробили і на Чернігівщині.
Наставником може стати будь-яка доросла людина, що пройшла курс підготовки із соціальної адаптації дітей до самостійного життя. Отримала висновок про те, що вона може впроваджувати наставництво та уклала відповідний договір. Все це міститься у проекті, створеному ГО-цією "Одна Надія". Представники якої мандрують містами України, аби поділитися досвідом. 11-12 вересня у Чернігові провели попередні семінари, для представників управління освіти, фахівців служб у справах дітей. У середу, у залі ОДА презентували проект наставництва в Україні.
Приємно, розповідає Тетяна Іордан, що методологію проекту запозичили вже у більшості Українських міст. Так, за 7 років роботи наставництвом в нашій країні охоплено тисячу 300 дітей. Приєдналися до нас й іноземні країни - Білорусь, Молдова, Киргизтан, Латвія. Сьогодні, каже керівник проекту наставництва, майже 106 тисяч дітей знаходяться в українських інтернат-закладах і потребують допомоги.