ua ru

Сезон грибів у розпалі

Чи містять дари лісів цезій та стронцій?
Чернігівські ринки переповнені грибами. Майже на кожному кроці можна побачити маслюки, польські та навіть білі. Проте виявилося, що не всі грибники перевіряють свій товар в лабораторії, не у всіх є і відповідні документи для його реалізації. Тому помітивши камери, продавці стрімко почали ховати кошики або закривати гриби журналами .
На порозі адміністрації нас зустрічає чоловік. Від будь-яких коментарів на камеру він відмовився. Але дещо нам вдалося з’ясувати.
Аби дізнатися, хто саме контролює якість грибів на ринку, ми навідалися до лабораторії.
За словами працівників лабораторії, цьогоріч фактів перевищення радіаційних речовин у пробах не виявлено. Поки ми шукали правду, продавці, які торгували без документів, встигли накивати п’ятами. У решти невідомо звідки з’явилися експертні висновки. Всі, як один, виставили їх на прилавки.
Якщо ви придбали гриби, а про довідку забули, то в цьому вам допоможе лабораторія. Тут перевірити товар може кожен. Для цього знадобиться 200 грамів грибів та 4 грн 81 копійка. У продавців, які мають відповідні документи, можна купувати гриби без остраху.
Тож, купуючи гриби на ринку, будьте пильні до свого вибору . Адже через свою неуважність можна опинитися на лікарняному ліжку.